Zakończyliśmy realizację kolejnego cyklu grupowych superwizji pracy socjalnej, tym razem dla 60 pracowników socjalnych ośrodków pomocy społecznej, centrów usług społecznych, powiatowych centrów pomocy rodzinie, domów pomocy społecznej oraz innych placówek pomocy społecznej województwa świętokrzyskiego.
W dniu dzisiejszym Elżbieta Korus – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Kielcach wręczyła ostatniej grupie 15 uczestników zaświadczenia o ukończeniu superwizji.
Celem superwizji realizowanej podczas dwudniowych zjazdów jest poprawa jakości pracy pracowników socjalnych, zwiększenie skuteczności pracy, polepszenie dobrostanu klientów i zwiększenie zadowolenia z wykonywanej pracy, a także objęcie wsparciem pracowników socjalnych w zakresie organizacji pracy socjalnej.
Projekt „Koordynacja polityki społecznej w województwie świętokrzyskim” jest realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, Działanie 04.13 – Wysokiej jakości system włączenia społecznego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.


